habergri.com
habergri.com

Porsche Taycan Fiyat Listesi ve Performans Özellikleri Nelerdir? Karşınızda Porsche Taycan Turbo S Elektrikli Spor Araba ve Özellikleri!

0

Porsche Taycan fiyat ve özellikleri son günlerde sıkça merak edilen konulardan biri. Porsche Taycan modeli ile ilk elektrikli spor arabasını tanıttı. Peki Porsche Taycan elektrik sistemini bizlere nasıl sunuyor? Porsche Taycan 2021 fiyat ve özellikleri nelerdir? Gelin şimdi hep birlikte inceleyelim!

Porsche Taycan Fiyat Listesi Kullanıcıya Nasıl Bir Araç Vaad Ediyor?

Porsche Taycan fiyat açısından, Alman otomobil devinin tamamen elektrikli ilk spor otomobilidir ve resmi olarak üretime alınmıştır. Aslında bu aracın güzel tasarımı uzun zaman önce netleşmişti. 93.4 kWh pil takımı ile donatılmış ve 450 kilometreye kadar seyir menziline sahip Porsche Taycan eskiden Mission E olarak biliniyordu ve Taycan Turbo ve Taycan TurboS olmak üzere iki farklı versiyona sahip.

1- Porsche Taycan Fiyat Açısından Uygun mu? Porsche Taycan Hangi Ülke Menşeili?

Porsche Taycan fiyat listesini sunduktan sonra Nurburgring’deki en hızlı dört kapılı elektrikli otomobil Taycan’ın üretim sürecini tanıtan bir video yayınladı. 29 dakikalık klip biraz uzun görünebilir ancak sıfır emisyonlu Porsche’nin tüm detaylarını görebilirsiniz. Taycan’ın üretimine geçtiğimiz yıl Almanya’nın Zuffenhausen kentindeki yeni fabrikasında başlandı. Tesis, dört yıllığına kurulmuş olup, çevreye hiçbir olumsuz etkisi olmadığı için “Geleceğin Fabrikası” olarak adlandırılmaktadır. Porsche fabrikaları nasıl çalışır bilgi sahibi olmak isterseniz, ilgili yazıya bakmanızı tavisye ederiz.

2- Porsche Taycan Fiyat Nasıl Belirlendi? Porsche Taycan Türkiye Fiyatı Ne Kadar?

Porsche’ye göre bu yıl Türkiye’ye en az 50 otomobil teslim edilecek. Taycan Turbo S versiyonu 0’dan 100 km / s hıza 2,8 saniyede çıkabiliyor ve 412 km seyir menzili sağlayan aracın, sonradan yapılan versiyonu Taycan Turbo ise 3,2 saniyede 0’dan 100 km / sa hıza çıkabiliyor ve 450 km seyir menzili sağlıyor.

Porsche Taycan fiyat için sabırsızlanan müşterilerine ise , geçtiğimiz yıl haziran ayında ülkeme giriş fiyatını 160.000 Euro (yaklaşık 1 milyon TL) bedelle kullanıcılarına duyurmuştu. 2020 Porsche Taycan modelinin Turbo versiyonu 200.000 Euro’dan başlayan fiyatlarla, Porsche Taycan Turbo S versiyonu ise 250.000 Euro’dan başlayan fiyatlarla pazarda yerini alacak.

3- Porshce Taycan Fiyat Açısından Karşılaştırıldığında Şarj Süresi Ne Kadar?

Porsche Taycan şarj süresi için ise, her iki model de 800 volt elektrik yapısına sahiptir ve 270 kW’a kadar şarj desteği sağlayabilir bilgisini alıyoruz. Bu da aracın şarj süresinin% 0-80’inin 22,5 dakikada tamamlanabileceği anlamına geliyor. Taycan’ın şarj süresi,% 5 ile% 80 aralığında 22,5 dakika olarak belirlenen 800 volt sistem voltajı ile seri üretilen ilk şarj süresidir. Elbette bu sefer sadece 270 kWh üst düzey şarj istasyonlarında mevcut. Arabanın 93.4 kWh pil kapasitesi sağlayabilen seyir menzili, Turbo versiyonunda maksimum 450 km olarak belirtilmiş. Verilerin gerçek kullanım koşullarında 400 km olacağı söyleniyor. Elektrikli otomobillerin avantajları konulu yazımıza bakarak, elektrikli otomobiller hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz. 

4- Porsche Taycan Fiyat ve Yakıt Tüketimi Ne Kadar?

Porsche Taycan yakıt tüketimi konusunda, gücünü 530 hp üretebilen 79,2 kWh pil ile çalışıyor diyebiliriz. Elektrik motoru kullanan bir araçta tüm tork bir defada üretilir. Bununla birlikte, içten yanmalı bir motorda, tork oluşturmak için motorun birkaç tur döndürmesi gerekir ve önce bu güç, tekerleklere ulaşmak için dişli kutusundan yönlendirilir.  Porsche Taycan fiyat skalasında da belli olduğu gibi elektrikli araçlarda elektrik motorunun yüksek tork ve yüksek devri altında bile kavramaya gerek yoktur. Hangi hızda sürüyor olursanız olun, ihtiyacınız olduğu anda hızlanabilir ve ayağınızı gaz pedalından çekerek sürüşü durdurabilirsiniz.

Porsche Taycan elektrikli aracın 0’dan 100 kilometre hıza çıkması ise 4 saniye sürüyor. 11 kWh elektrik ile bir AC şarj istasyonunda şarj ederseniz, araç 9,0 saat içinde% 80 doluluk oranına ulaşacaktır. 50 kWh DC şarj cihazında şarj etmek için hızlı bir şarj cihazı kullanırsanız, kısa sürede (örneğin 93 dakika) gücün% 80’ine ulaşacaktır. Tam şarjlı bir Taycan elektrikli otomobil 335 kilometre gidebilir. Mesafe, sıcak, soğuk veya yağmurlu hava gibi değişkenlere ve kullanıcının araç kullanım şekline göre değişiklik gösterecektir. 

5- Porsche Taycan Fiyat Aralıkları Nelerdir? Porsche Taycan’da Elektrikli Motor Nasıl Çalışıyor?

Porsche Taycan elektrikli iki motordaki bu performans, Porsche’nin stator bobinlerini büyük miktarda bakırla doldurmasından kaynaklanıyor. Çeşitli teknolojiler kullanılarak üretilen bu bobinler, sonunda motor sıcaklığının düşmesine neden olacaktır. Soğuk motorlar ayrıca daha kararlı performans göstergeleri sağlayabilir.

Tesla’nın sık sık ısınma sorunları yaşamasından sonra Porsche Taycan fiyat olarak kendini biraz yükseltti temel avantajlarından birinin sürekli performans olması gerektiğine karar verdi. Bu nedenle firma aracı Nado’ya göndererek 24 saatlik yolculuğa 6 test sürücüsünü getirdi. Üretici ayrıca aracı 10 saniyeden daha kısa bir sürede art arda 26 kez 200 km / s hıza çıkarmayı başardı.

6- Porsche Taycan Fiyat ve Özellikleri Nelerdir?

Porsche Taycan elektrikli otomobilin Taycan Turbo S versiyonu, 0’dan 100 km / saate 2,8 saniyede hızlanabilen ve 412 km’lik seyir menzili sağlayan gerçekten geniş bir sürüş menziline sahip. Sıradan Taycan Turbo ise 3,2 saniyede 0’dan 100 km / sa hıza çıkabiliyor ve 450 km seyir menzili sağlıyor. Taycan, maksimum 260 km / saat hıza sahip ve 616 beygir güç üretebiliyor.

800 voltluk şarj sistemi ile donatılan Porsche Taycan fiyat  fiyat özellikleri olarak bakıldığında 270 kW’lık bir güçle sadece 22 dakikada% 80 doluluk oranına ulaşabiliyor. Bunlara ek olarak bazı özelliklerini şöyle sıralayabiliriz:

  • Akü kapasitesi: 93.4 kWh
  • Elektrikle gidilebilen menzil: 381-450 km / 236.74 – 279.62 mi
  • Ortalama Enerji Tüketimi: 23.0-26.7 kWh/100 km / 37.01 – 42.97 kWh/100 mi | 91 – 78 MPGe
  • Sistem gücü: 680 bg
  • Sistem tork 850 Nm / 626.93 lb.-ft.

7- Bonus! Porsche Taycan Fiyat ve Özellikleri Konusunda Daha Fazla Bilgiye Sahip Olmak İster misiniz?

Porsche Taycan fiyat ve özellikleri ile ilgili daha fazla bilgiye sahip olabileceğiniz güzel bir test sürüşü getirdik. İyi seyirler 🙂

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.